کاربرد دیگ بخار در دام و طیور

قیمت دیگ بخار

کاربرد دیگ بخار در دام و طیور

پیش از شروع هر کسب و کاری بایستی اطلاعات خود را در خصوص تجهیزاتی که باید تهیه کنید، بالا ببرید. اگر کسب و کار شما نیازمند خرید دیگ بخار استاندارد است، بایستی در خصوص دیگ بخار یک تن، دیگ بخار دو تنی، دیگ بخار هشت تن، دیگ بخار پنج تن تحقیق کنید. در مقاله پیشرو به کاربرد دیگ بخار در صنعت دام و طیور پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید.

کاربرد دیگ بخار در دام و طیور

دیگ بخار دام و طیور
دیگ بخار دام و طیور

پیش از شروع هر کسب و کاری بایستی اطلاعات خود را در خصوص تجهیزاتی که باید تهیه کنید، بالا ببرید. اگر کسب و کار شما نیازمند خرید دیگ بخار استاندارد است، بایستی در خصوص دیگ بخار یک تن، دیگ بخار دو تنی، دیگ بخار هشت تن، دیگ بخار پنج تن تحقیق کرده و همچنین هزینه‌های لازم جهت خرید بویلر بخار، خرید دیگ بخار 2 تن، دیگ بخار 3 تن، دیگ بخار 5 تن، دیگ بخار 8 تن و دیگ بخار 10 بار را برآورد کنید.

 

بنابراین شما بایستی از قیمت دیگ بخار و قیمت دیگ روغن داغ اطلاعات کافی را جمع آوری کنید و اطلاعات خود را در خصوص این که سازندگان دیگ بخار، تجهیزات دیگ بخار را در پیشبرد چه اهدافی تولید می‌کنند، بالا ببرید. بنابراین اطلاع از کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی، کاربرد دیگ بخار خشکشویی، کاربرد دیگ بخار برای پرورش قارچ بسیار مهم و ضروری است.

اگر بخواهیم به صورت مختصر دیگ بخار را تعریف کنیم، باید بگوییم که دیگ بخار سیستمی است که آب به حالت فیزیکی مایع را به آب به حالت فیزیکی جامد تبدیل می‌کند.

 

بخار تولید شده توسط دیگ بخار در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مقاله پیشرو در خصوص عملکردی که دیگ بخار می‌تواند بر خوراک مورد نیاز دام و طیور داشته باشد، صحبت کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

 

 خرید دیگ بخار جهت استفاده دام و طیور

خرید دیگ بخار دام و طیور
خرید دیگ بخار دام و طیور

این که بخار تولید شده توسط دیگ بخار چه عملکردی بر خوراک مورد نیاز دام و طیور داشته باشد را پلت کردن می‌گوییم. در این فرآیند، مکمل‌های پروتئینی، مواد معدنی و همچنین علوفه، به همراه بخار یا فاقد بخار و با اعمال فشار از چند روزنه و به کمک چند غلتک عبور کرده و به صورت حبه‌های متراکم و فشرده در می‌آیند.

 

جالب است بدانید که حیوانات این مدل پلت را نسبت به مدل آردی بیش‌تر ترجیح می‌دهند. با این که سال‌ها از روش پلت کردن جهت توزیع غذا میان حیوانات استفاده شده است، اما هنوز هم در بعضی مناطق به شیوه دستی نسبت به توزیع غذا اقدام می‌کنند.

با این حال سبک و روش پلت سازی در خوراک دام و طیور مرسوم شده و استقبال خوبی نیز از آن شده است. اما نقش بخار آب تولید شده توسط بویلر بخار چیست؟ باید بدانید که زمان قرار گرفتن خوراک طیور در برابر بخار آب، این مواد پودر می‌شوند.

 

در چنین شرایطی مجدداّ خوراک پودر شده در برابر بخار قرار می‌گیرد، در چنین حالتی خوراک پودر شده بر اثر فشاری که به آن وارد می‌شود. و قرار گرفتن آن در برابر جریان هوای کولر مخصوص، به طور کامل خشک و سرد شده و برای مصرف دام آماده می‌شود.

لازم به ذکر است که تولید خوراک دام به این صورت موجب می‌شود که خوراک دام و طیور تا دمای 58 درجه سانتیگراد نه تنها فاسد نشوند، بلکه دوام آن‌ها را نیز بالا ببرند. علاوه بر آن تولید این چنینی خوراک دام، به هیچ عنوان از میزان اصلی تولید شده آن کم نخواهد کرد.

 

همچنین غذاهایی که به وسیله دستگاه و ماشین‌های پرس به صورت پودری و آسیاب شده در می‌آیند، در معرض فشار، بخار و همچنین دمای هفتاد الی هشتاد و پنج درجه سانتیگرادی قرار می‌گیرند و به پلت قابل تغییر می‌باشند. بنابراین خوب است که پیش از خرید دیگ بخار به نکات ذکر شده دقت کافی را داشته باشید.

 

مزایای کاربرد بخار تولید شده در خوراک دام و طیور

دیگ بخار صنایع غذایی
دیگ بخار صنایع غذایی

استفاده از بخار تولید شده توسط بویلر بخار در خوراک دام و طیور موجب می‌شود. تا این خوراک به صورت یکنواخت و ثابت میان آن‌ها توزیع شود و در نتیجه امکان انتخاب و گزینش را از آن‌ها می‌گیرد. در چنین حالتی کلیه دام به اجبار مجبور به استفاده از تمام مواد موجود در خوراک هستند. و در نتیجه استفاده کل دام از مواد پر خواصی که در خوراک آن‌ها وجود دارد، یکسان می‌باشد.

 

در چنین حالتی سطح کیفیت موادی که در خوراک دام و طیور به کار برده می‌شود، به دلیل اعمال فشار و دمای زیادی که از طریق دیگ بخار به آن وارد می‌شود، بالا رفته و موجب افزایش خاصیت ژلاتینه شدن و لیگنین زدایی مواد نشاسته‌ای شده و هضم خوراک دام نیز راحت‌تر می‌شود.

از دیگر مزایای دیگ بخار در تهیه خوراک دام می‌توان به از کار افتادن آلودگی‌های باکتریایی، میکروبی و سالمونلای موجود در مواد مغذی خوراک دام و طیور اشاره کرد.

 

جالب است بدانید که با استفاده از بخار تولید شده توسط دیگ بخار می‌توانید اثرات منفی که پلی ساکاریدهای غیر نشاسته‌ای می‌توانند بر ویسکوزیته ترکیبات سیستم گوارش داشته باشند را کاهش دهید و در نتیجه سلامت دام را حفظ نمایید.

از طرفی بخار تولید شده در دیگ بخار با اثر گذاشتن بر خوراک دام و طیور موجب بالا رفتن ویسکوزیته توسط پلی ساکاریدها شده و این موضوع موجب جذب آب توسط سیستم گوارش دام می‌گردد. در نهایت این موضوع موجب کاهش سرعت روند گوارش خوراک دام و طیور و در نتیجه کاهش سرعت نفوذ و جذب مواد مغذی آن توسط بدن حیوان می‌شود.

 

باید بدانید که یکی از دلایل فرآیند برون روی چسبناک دام و طیور به علت هضم نشدن مواد با درصد بالایی از ویسکوزیته می‌باشد. که موجب ایجاد ناراحتی در دام و طیور خواهد شد. لازم به ذکر است که امکان از بین رفتن یا کم شدن خوراک دام و طیور به دلیل در معرض باد قرار گرفتن یا حمل و نقل وجود داشته و یا ممکن است بخش‌های کوچک و سبک این خوراک توسط موارد ذکر شده از میان برداشته شوند. که احتمال هدر رفتن مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در خوراک دام و طیور افزایش پیدا می‌کند.

 

کاربرد بخار تولید شده در کارخانه تولید خوراک دام و طیور

قیمت دیگ بخار دام و طیور
قیمت دیگ بخار دام و طیور

پیش از خرید دیگ بخار بهتر است بدانید که بخار تولید شده توسط این سیستم موجب از میان رفتن گرد و غبار و در نتیجه جلوگیری از برخی بیماری‌های تنفسی نظیر CRD خواهد شد.

نگهداری از خوراک دام به شیوه بخار اندود شدن مدت زمان نگهداری از این مواد را بیش‌تر می‌کند.

 

عدم استفاده از چربی در کارخانه‌های تولیدی دام و طیور به علت یکپارچه ترکیب نشدن، تخریب و یا ایجاد مشکلات محافظتی می‌باشد، این در حالی است که استفاده از همزن یا میکسر در پلت این امکان را به وجود آورده است که مواد به صورت کاملا یکنواخت با یکدیگر ترکیب شوند.