قیمت دیگ بخار

قیمت دیگ بخار

قیمت دیگ بخار

قیمت دیگ بخار  موضوعی که در این مقاله ضمن معرفی دیگ بخار اطلاعات جامعی را نیز در رابطه با کاربرد دیگ بخار، در اختیار شما قرار خواهیم داد.


قیمت دیگ بخار

قیمت دیگ بخار
قیمت دیگ بخار

قیمت دیگ بخار اگر شما در گوگل عبارت دیگ بخار چیست؟ را جستجو کنید، نتایج بسیاری را به شما نشان خواهد داد. اما یکی از اصول اساسی تحقیق کردن درباره هر مسئله‌ای این است که میان نتایج بسیاری که گوگل به ما نشان می‌دهد،

به سایتی برویم که اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با دیگ بخار استاندارد، قیمت دیگ بخار، قیمت دیگ بخار 500 کیلو ، دیگ بخار یک تن، دیگ بخار 5 تن و یا دیگ بخار 3 تن، دیگ بخار 10 بار و نیز اطلاعاتی در خصوص اهداف سازندگان دیگ بخار و غیره به ما بدهد.

در این مقاله ضمن معرفی دیگ بخار اطلاعات جامعی را در رابطه با کاربرد دیگ بخار، قیمت دیگ بخار و همچنین ویژگی‌های دیگ بخار در اختیار شما قرار داده شده و با ذکر نکات ایمنی و راهنمای استفاده از آن مقاله را به انتها می‌رسانیم. بنابراین با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اجازه دهید در ابتدای مقاله به این سؤال که دیگ بخار چیست؟پاسخ دهیم. نام دیگر دیگ بخار، بویلر صنعتی می‌باشد و محفظه‌ای استوانه‌ای شکل است که به حالت‌های مختلف افقی و یا عمودی ساخته‌ می‌شود.

این وسیله آب و گرما را با یک راه‌اندازی کاملا ساده ولی تحت فشار و در جهت تولید بخار، ترکیب نموده تا از آن برای گرم کردن موتورهای تأمین انرژی، گرم کردن داخل ساختمان و دیگر مصارف به کار برده شود.

باید بدانید که دیگ‌های بخار را در انواع مختلف و هر کدام را در جهت هدف خاصی تولید می‌کنند. از دیگ بخار در سیستم گرمایشی مرکزی برای گرم نمودن خانه، ساختمان، آب و هوا استفاده می‌کنند.

کاربردهای دیگ بخار

کاربرد دیگ بخار
کاربرد دیگ بخار

پیش از خرید دیگ بخار، خرید بویلر بخار و یا خرید دیگ آب گرم بهتر است بدانید که دیگ‌های بخار از کاربرد گسترده‌ای برخوردار هستند.

دیگ‌های بخار را به اختصار در کارگاه‌ تعمیر خودرو، کارواش بخار، کارخانه‌های صنعتی، میکروب کشی و استریلیزاسیون، نظافت ساختمان و نماشویی، شستشوی مبلمان و غیره به کار می‌برند.

از آن جایی که استفاده از بخارشور مقاومت بلوک‌ها را افزایش می‌دهد، دیگ‌های بخار را در صنایع جدول زنی و بلوک زنی مورد استفاده قرار می‌دهند و به منظور خشک نمودن بلوک‌ها آن‌ها را زیر نور آفتاب قرار می‌دهند. از این رو شهرداری استفاده از دستگاه‌های بخار را الزامی کرده است.

همچنین استفاده از دستگاه بخار در تیرهای چراغ برق، موجب افزایش عمر آن‌ها می‌شود. به علاوه از دیگ‌های بخار در جهت از بین بردن حشرات سفیدی که روی درخت‌های شهری وجود دارند استفاده می‌کنند.

چرا که این حشرات به وسیله نوار زرد و یا سمپاشی از بین نرفته و تنها به وسیله بخار از بین می‌روند. لازم به ذکر است که استفاده از بخار به هیچ عنوان به درخت آسیب نرسانده و تنها حشرات را از بین می‌برد.

از دیگ‌های بخار جهت شست و شو نمودن مخازن CNG استفاده می‌کنند. چرا که شست و شوی این مخازن به کمک واترجت، پوسیدگی و زنگاب به همراه دارد اما به وسیله بخار این مشکل به وجود نمی‌آید.

از دیگر کاربردهای دیگ بخار در مرغداری‌ها می‌باشد و در جهت استریل نمودن سبد و یخچال ماشین حمل مرغ، تولید بخار و به تبع آن تولید رطوبت در محیط‌های مناطقی که خشک می‌باشند و با هدف جلوگیری از ایجاد مشکلات تنفسی ماکیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین از دیگ‌های بخار در جهت تولید و پرورش قارچ که نیازمند رطوبت هوا می‌باشد، در جهت استریل نمودن مکان شیردوشی و یا مخازن دیگری که در دامداری‌ها وجود دارد، برای بسته بندی کالباس، سوسیس و غیره در صنایع غذاسازی و غیره استفاده می‌شود.

 دیگ بخار

قیمت دیگ بخار
قیمت دیگ بخار

باید بدانید که قیمت دیگ‌ بخار استاندارد و یا قیمت دیگ آب گرم بر اساس ظرفیت مخزن آبی که دارند، متفاوت می‌باشد.

یکی دیگر از مواردی که بر قیمت دیگ‌های بخار اثر می‌گذارد، کیفیت ساخت آن‌ها می‌باشد. به این صورت که اگر سیستم بخار دیگ‌های بخار از استانداردهای خارجی و داخلی برخوردار باشد، قیمت بویلر صنعتی و یا دیگ‌های بخار متفاوت خواهد بود.

ویژگی‌های دیگ بخار

دیگ‌های بخار دارای ویژگی‌های متعددی می‌باشند. باید بدانید که راندمان دیگ‌های بخار را از طریق عایق حرارتی می‌توان افزایش داد.

استفاده از عایق‌های حرارتی نه تنها موجب کاهش هزینه مصرف انرژی در ساختمان‌های مسکونی و اداری می‌شود بلکه نقش مؤثری نیز در نگهداری و حفظ منابع طبیعی را دارد.

همچنین برقراری فضای محصور مناسب از دیگر خصوصیات دیگ‌های بخار می‌باشد. باید بدانید که دیگ‌های بخار دارای قابلیت بررسی اتوماتیک بوده و دارای کارکردی با قابلیت ایجاد برقراری و کنترل نرم افزاری می‌باشند.

باید بدانید که راه اندازی، پیاده سازی و همچنین بهره وری از دیگ‌های بخار عمودی از سهولت برخوردار بوده و استفاده از دیگ‌های بخار برای پروژه‌های کوتاه مدت بسیار مناسب و مطلوب می‌باشد.

از طرفی با استفاده از علم فنی، عملیات سرویس و محافظت از دیگ‌های بخار عمودی، قابل انجام بوده و دیگ‌های بخار می‌توانند بخار اشباع ساخته شده را نگهداری کنند. همچنین این دیگ هیچ نیازی به فونداسیون ندارد.

توصیه‌های ایمنی و راهنمای استفاده از دیگ بخار

اهمیت توجه به توصیه‌ها و نکات ایمنی در هنگام استفاده از دیگ‌های بخار بسیار مهم بوده و بر کسی پوشیده نیست.

همچنین در کارخانه‌ها و بسیاری از صنایع بایستی هنگام استفاده از دیگ‌های بخار و همچنین دیگ آب گرم به نکات ایمنی توجه ویژه کرده و همچنین توجه به ایمنی و عملکرد استاندارد و صحیح دیگ‌های بخار بسیار ضروری و مهم می‌باشد.

به همین منظور امروزه در مرحله تولید دیگ آب گرم و نیز دیگ‌های بخار، آن‌ها را به دستگاه کنترل ایمنی مجهز نموده و همین موضوع باعث افزایش بازدهی و ایمنی آن‌ها شده است.

با اینکه استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته در جهت ایمنی مخازن تحت فشار و دیگر تجهیزات دیگ‌های بخار، مهم و ضروری است، اما برای مطمئن شدن از کارکرد ایمن و استاندارد آب داغ و دیگ بخار کافی نمی‌باشد.

بنابراین بایستی برای افزایش بهره وری و ایمنی دیگ‌های بخار، آن‌ها را به صورت دوره‌ای و به شکل منظم مورد بازرسی قرار داده

و حتی در موارد ضروری نیز آن‌ها را از طریق شرکت‌هایی که صلاحیت لازم را از طرف اداره استاندارد دارند، مورد بررسی و بازرسی قرار داده و برای آن‌ها گواهی سلامت صادر شود.

باید بدانید که هر گونه اهمال کاری در خصوص بازرسی‌های ذکر شده از مخازن تحت فشار، موجب افت و کاهش بهره وری دیگ‌های بخار شده

و حتی ممکن است خطرات جبران ناپذیری نیز برای کارکنان بخش مربوطه به وجود آید. همچنین بازرسی و بررسی دیگ‌های بخار با توجه به میزان فشار و دمایی که تولید می‌کنند از اهمیت بالایی برخوردار است.