معرفی کامل دیگ بخار استاندارد ( راهنمای جامع )

تجهیزات دیگ بخار

معرفی کامل دیگ بخار استاندارد ( راهنمای جامع )

در این مقاله ضمن معرفی دیگ بخار استاندارد، اطلاعاتی در خصوص نحوه نگهداری از این سیستم را شرح داده‌ایم. و با ارائه راهکارهایی در خصوص رفع سر و صدای این سیستم و سایر موارد کاربردی، مقاله را به انتها رسانده‌ایم.پس با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

قیمت دیگ بخار فایرتیوب

خرید دیگ بخار کاویان
خرید دیگ بخار کاویان

اهمیت کسب اطلاعات پیش از خرید اقلامی که می‌خواهید با آن‌ها کسب و کاری راه بیندازید، بر کسی پوشیده نیست. اگر می‌خواهید نسبت به خرید دیگ بخار استاندارد، خرید بویلر بخار، خرید دیگ آب گرم اقدام کنید. توصیه ما به شما این است که دقت لازم را در خصوص قیمت دیگ بخار استاندارد، قیمت دیگ آب گرم و نیز قیمت دیگ بخار 500 کیلو به کار گرفته و پس از مقایسه کیفیت و استاندارد آن‌ها، با اطلاع از کاربرد دیگ بخار، نسبت به خرید آن اقدامات لازم را انجام دهید.

بدیهی است که هر شخصی در شروع یک کسب و کار با سؤالاتی از قبیل دیگ بخار چیست؟ یا سؤالاتی نظیر دیگ بخار یک تن، دیگ بخار 5 تن، دیگ بخار3 تن، دیگ بخار 10 بار چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ رو به رو می‌شود.

در این در حالت اگر برای فرد هیچ راهنمای اصولی و کاربردی وجود نداشته باشد، نه تنها شخص ذکر شده دچار سردرگمی می‌شود، بلکه ممکن است به علت عدم دانش کافی در خصوص دیگ‌ بخار و انواع آن، از لحاظ مالی متحمل ضرری بزرگ و جبران ناپذیر شود.

در این مقاله ضمن معرفی دیگ بخار ، اطلاعاتی در خصوص نحوه نگهداری از این سیستم را شرح داده‌ایم. و با ارائه راهکارهایی در خصوص رفع سر و صدای این سیستم و سایر موارد کاربردی، مقاله را به انتها رسانده‌ایم. پس با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

در حالت کلی دیگ بخار به سیستمی اطلاق می‌شود. که دارای اجزاء و تجهیزات متنوعی بوده و کلیه این تجهیزات در کنار یکدیگر در جهت انجام یک هدف فعالیت می‌کنند. هدف این سیستم تبدیل آب در حالت فیزیکی مایع، به آب در حالت فیزیکی گازی یا بخار آن می‌باشد.

به زبان ساده‌تر این دستگاه آب مایع را تبخیر کرده و به بخار آب تبدیل می‌کند. باید بدانید. که این بخار آب تولید شده را در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌دهند و در مجموع کاربرد فراوانی دارد.

نگهداری و تعمیر دیگ بخار

دیگ بخار کاویان
دیگ بخار کاویان

سازندگان دیگ بخار در هنگام ساخت این سیستم، از تجهیزات مختلفی استفاده می‌کنند. که نگهداری از این ابزار و تجهیزات کار مهمی بوده و در صورت هر گونه اهمال کاری در این امر، خسارت زیادی به بار آورده و سرمایه‌گذار متحمل ضرر زیادی خواهد شد.

علاوه بر آن عدم توجه به تعمیر تجهیزات از کار افتاده راندمان سیستم را پایین آورده و موجب ایجاد هزینه‌های اضافی می‌گردد.

باید بدانید که در ساختار دیگ بخار، تعدادی تله در هر قسمت از رادیاتور‌های آن به کار رفته است. کاربرد این تله‌ها به این صورت است که مانع از فشار بیش از تحمل سیستم می‌شوند و نقش آن‌ها به صورت کاهنده این فشار است.

لازم به ذکر است که عمر مفید و کاربردی تله‌های ذکر شده تنها شش ماه بوده و پس از آن کارایی و راندمان آن‌ها افت شدیدی پیدا می‌کند. بنابراین باید این تله‌ها هر شش سال یک بار تعویض شوند و در این مدت نیز به طور مرتب بررسی و آزمایش قرار بگیرند. تا در خروجی آن‌ها خطایی دیده نشود.

روش‌های برطرف نمودن سر و صدای بویلر صنعتی و دیگ بخار

قیمت دیگ بخار کاویان
قیمت دیگ بخار کاویان

متأسفانه یکی از اشکالات دیگ بخار یا بویلر صنعتی ایجاد آلودگی صوتی است. و این آلودگی صوتی را به صورت صداهای یک باره و بلند از خود نشان می‌دهد.

این مسئله برای کسانی که در نزدیکی محل مورد نظر زندگی می‌کنند، بسیار آزار دهنده می‌باشد. اما نگران نباشید، این مسئله راهکار خود را نیز دارد.

توصیه اولیه ما به شما این است که با مراجعه به شرکت‌های خدماتی و کمک گرفتن از کارشناس متخصص این موضوع را حل کنید.

افراد حرفه‌ای در این زمینه به سهولت و در کم‌ترین زمان ممکن مشکل شما را برطرف می‌کنند. و حتی می‌توانید به صورت دوره‌ای برای بررسی و کنترل کارکرد مناسب آن‌ها، از این اشخاص کمک بگیرید.

اما اگر در حال حاضر دسترسی لازم را به این اشخاص ندارید و دنبال راهکار مناسب می‌گردید، باید بدانید که اگر دیگ بخار استاندارد دارای صدایی انفجار مانند باشد، احتمالا زاویه یکی از خط‌وط مربوط به بخار سیستم، صحیح و استاندارد نیست.

به علاوه ممکن است تله‌های بخار صدمه دیده‌ باشند. و به تبع آن فشار بخار کنترل نشده و یا این فشار بیش از اندازه تنظیم شده باشد.

راهنمای خرید دیگ بخار

تجهیزات دیگ بخار
تجهیزات دیگ بخار

اگر قصد خرید دیگ بخار استاندارد یا بویلر صنعتی را دارید، باید علاوه بر کسب اطلاعات کلی، به نکات مهم خرید و فروش آن نیز توجه ویژه داشته باشید.

بایستی هنگام خرید دقت کافی و لازم را در خصوص اندازه و سایز دقیق دیگ بخار استاندارد را داشته باشید. و از فروشنده بخواهید تا با ارائه مدرک معتبر در خصوص سایز دقیق انواع دیگ‌های بخار شما را راهنمایی کند. توصیه اکید می‌کنیم که هیچ گاه در اندازه‌گیری سایز این محصولات اهمال کاری نکرده و این اندازه‌ها را تخمین نزنید.

لازم به ذکر است که واحدهای اندازه‌گیری برای تعیین ابعاد و یا تعیین سایز دیگ‌های بخار و همچنین واحد‌های اندازه‌گیری میزان حجم آن‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشند. برای مثال جهت تعیین ابعاد بویلر صنعتی و دیگ‌های بخار از واحد فوت مربع استفاده می‌کنند.

جالب است بدانید کیفیت و مقدار حجمی از بخار که سیستم دیگ بخار قابلیت تحمل آن را دارد، به اندازه و ابعاد دیگ‌های بخار بستگی دارد. بنابراین درک درست از ابعاد واقعی دیگ‌های بخار پیش از خرید آن، بسیار مهم بوده و باید به آن توجه ویژه کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده از اهمیت ابعاد دیگ بخار، باید بدانید که ظرفیت بویلر صنعتی یا دیگ‌های بخار تعیین کننده تعداد خروجی‌هایی است. که از قسمت کارواش بخار آن خارج می‌شود.

توجه داشته باشید که هنگام خرید دیگ بخار، از فروشنده درخواست کنید تا جزئیات خدماتی که پس از فروش دیگ‌های بخار شامل حال خرید شما می‌شود را برای شما شرح دهد.

علاوه بر این موضوع باید هنگام خرید، از فروشنده خدماتی نظیر دریافت تجهیزات جانبی را داشته باشید. این تجهیزات که می‌تواند شامل سایلنسر یا صدا خفه کن، رسوب گیر، شیرآلات مخصوص، لنس‌ها و سایر تجهیزات باشد، بسیار مهم و کاربردی بوده و بایستی آن را از فروشنده درخواست کنید.

امیدواریم تا این بخش از مقاله را مطالعه کرده باشید. و این مقاله توانسته باشد در جهت خرید دیگ‌های بخار یا بویلر صنعتی، راهنمای مناسب و کافی برای شما خواننده عزیز باشد.