قیمت دیگ بخار 5 تن

قیمت دیگ بخار ۵ تن

قیمت دیگ بخار 5 تن

در این مقاله پس از معرفی کامل قیمت دیگ بخار 5 تن، اطلاعاتی در خصوص تجهیزاتی که این محصول به صورت مجزا دارد، در اختیار شما قرار می‌دهیم. سپس این مقاله را با شرح موارد استفاده از دیگ بخار و نحوه‌ی کارکرد آن به انتها می‌رسانیم، پس با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

قیمت دیگ بخار 5 تن ( پنج تن )

قیمت دیگ بخار ۵ تن
قیمت دیگ بخار 5 تن

اگر برای شروع کسب و کارتان نیازمند خرید دیگ بخار ، خرید بویلر بخار و همچنین نیازمند خرید دیگ آب گرم هستید، بایستی پیش از اقدام به خرید اطلاعات کلی خود را در زمینه قیمت دیگ بخار یک تن، قیمت دیگ بخار ۵ تن ، دیگ بخار 3 تن، قیمت دیگ آب گرم و نیز در رابطه با قیمت دیگ بخار 10 بار، دیگ بخار 500 کیلو، قیمت دیگ بخار استاندارد ارتقاء ببخشید. و همچنین در رابطه با کیفیت محصولاتی که سازندگان دیگ بخار در حال تولید آن‌ها هستند، اطلاعات کافی را به دست آورده و سپس با آگاهی کامل اقدام به خرید نمایید.

بدیهی است که پیش از شروع هر شغلی و یا پیش از خرید هر محصولی سؤالات مختلفی از قبیل دیگ بخار چیست؟ از خود بپرسید و بخواهید بدانید که کاربرد دیگ بخار به چه صورت می‌باشد.

توصیه ما به شما این است که پیش از اقدام به هر کاری در جستجوی پاسخ سؤالات ذهن خود بر آیید. در این مقاله پس از معرفی کامل دیگ بخار، اطلاعاتی در خصوص تجهیزاتی که این محصول به صورت مجزا دارد، در اختیار شما قرار می‌دهیم.

سپس این مقاله را با شرح موارد استفاده از دیگ بخار و نحوه‌ی کارکرد آن به انتها می‌رسانیم، پس با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اگر بخواهیم دیگ بخار 5 تن یا بویلر را به اختصار معرفی کنیم، باید بگوییم. که دیگ بخار دارای یک مخزن یا محفظه‌ای کاملا بسته می‌باشد که این مخزن آب مایع را با گرفتن انرژی گرمایی و تبدیل آن به انرژی درونی تک تک مولکول‌های آبی که به صورت مایع در این مخزن وجود دارند، انرژی درونی این مولکول‌ها را به صورت ناگهانی افزایش داده و موجب تبخیر آن‌ها می‌شود. در صنعت از این بخار آب تولید شده در انجام کارهای مختلف بهره می‌گیرند.

تجهیزات و لوازم جانبی دیگ بخار

 

خرید دیگ بخار صنعتی
خرید دیگ بخار صنعتی

در پاراگراف قبل، شما را با تعریف دیگ بخار و نحوه کارکرد آن به صورت کاملا خلاصه آشنا کردیم. اما باید بدانید که هر محصولی از به هم پیوستن تعدادی ابزار و تجهیزات کاربردی و مهمی تشکیل شده که مجموعه این ابزارها با همدیگر محصول نهایی را به وجود می‌آورند.

دیگ بخار نیز مانند دیگر محصولات از ابزار و تجهیزاتی تشکیل شده که سازندگان دیگ بخار برای رسیدن به بهترین و مناسب‌ترین عملکرد آن‌ها، از با کیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین نوع تجهیزات بهره می‌برند.

سیستم دیگ بخار از بدنه، کوره، لوله‌های متفاوت و متنوع از لحاظ جنس و سایز، محل احتراق، مشعل مایع سوز، سوئیچ کنترل گاز و فشار، محفظه شناور، کنترل کننده و تنظیم کننده سوخت و هوا، جعبه کنترل، چندین پمپ تغذیه و غیره تشکیل شده است.

لازم به ذکر است که در ساخت دیگ بخار یک سری مواد اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد که این مواد اولیه می‌توانند لوله‌ها، ورقه و یا ابزارهای بسیار مهمی مانند دماسنج باشند.

این مواد اولیه پیش از ورود به خط تولید دیگ‌های بخار، توسط متخصصین و با اعمال تست‌های دشوار بر این مواد اولیه، آن‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

همچنین سازندگان دیگ بخار5 تن، نقشه‌ی راه این محصول را پس از تولید مورد بررسی و بازبینی قرار داده و این کار را جهت بررسی نمودن استاندارد و کیفیت لازم انجام می‌دهند.

موارد استفاده از دیگ بخار

 

بویلر بخار ۵ تن
بویلر بخار ۵ تن

از آن‌جایی که دیگ‌های بخار بسیار کاربردی و مهم می‌باشند، در انواع صنایع و در جهت پیشبرد اهداف آن‌ها، کاربرد گسترده‌ای پیدا کرده‌اند.

از دیگ‌های بخار در کارهای مختلفی از جمله استفاده در کارگاه تعمیر خودرو، کارواش‌های بخار ، برای از بین بردن میکروب‌ها و انجام فرآیند استریلیزاسیون، استفاده جهت نظافت انواع ساختمان‌ها و نماشویی و نیز جهت شست و شوی انواع مبلمان مورد استفاده قرار می‌دهند.

از آن جایی که در طول فرآیند کاغذ سازی از بخار آب برای رطوبت بخشیدن به کاغذ استفاده می‌کنند، بنابراین دیگ‌های بخار نیز در فرآیند کاغذ سازی نقش مهمی را ایفا می‌کنند. همچنین دیگ‌های بخار در فرآیند پلت میل جهت رطوبت دهی و همچنین حرارت بخشیدن به مواد آن هم در بخشی از فرآیند حالت دهی مورد استفاده قرار می‌گیرند، پلت میل‌ها را به صورت ساچمه‌ای یا قرص تولید می‌کنند و از آن برای ساخت خوراک دام استفاده می‌کنند.

باید بدانید که دیگ‌های بخار کاربردهای فراوان دیگری نیز دارند، برای مثال برای تمیز نمودن سطوح مختلف از بخار استفاده می‌کنند. همچنین جالب است بدانید که برای تمیز نمودن لوله‌ها و دیواره‌های دیگ‌های بخار نیز از بخار استفاده می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای دیگ‌های بخار استفاده از این تجهیزات جهت اتمیزه کردن می‌باشد. در فرآیند اتمیزه کردن، یک مایع پودر یا ریز می‌شود. برای درک بهتر این موضوع، باید بدانید که در برخی از مشعل‌ها جهت افزایش کارایی یا به عبارتی افزایش راندمان آن‌ها، بخار آب را در سوختی که در حال استفاده است، وارد می‌کنند.

در نتیجه در چنین حالتی میزان آلاینده‌ای که هیدروکربن باشد، به حداقل مقدار خود می‌رسد. جالب است بدانید که در روش ذکر شده در مولدها و همچنین در دیگ‌های‌ بخاری که سوخت آن مایع می‌باشد، در جهت کاهش پودر شدن سوخت و ویسکوزیته به کار می‌گیرند.

نتیجه این کار در تجهیزات ذکر شده این است که میزان آلایند‌ه‌های تولید شده به کم‌ترین مقدار خود می‌رسند.

کارکرد دیگ بخار یا بویلر صنعتی

همانطور که پیش‌تر در بخش تعریف دیگ‌های بخار ذکر کردیم، آبی که به صورت مایع است را درون مخزن دیگ بخار5 تن قرار می‌دهند، سپس آب مایع را جهت تبخیر و تبدیل آن به بخار آب، توسط گاز پروپان، زغال سنگ، گاز طبیعی، گازوئیل و یا از طریق الکتریکی گرما می‌دهند.

تجمع آب بخار شده در طاقه یا گنبد این سیستم می‌باشد. بخار آب به صورت پیوسته در این بخش جمع شده و به مرور تحت فشاری که به آن وارد می‌شود، از یک دریچه به داخل لوله‌هایی که تعبیه شده‌اند، آزاد می‌شود.

باید بدانید زمانی که مشعل روشن است، این بخار از مسیرهایی که وجود دارد، راه خود را پیدا کرده و جا به جا می‌شود اما زمانی که انرژی مشعل به اندازه مشخص شده رسید و در نتیجه انرژی به کل تمام شد، به عبارتی مشعل خاموش شد، این بخار به آب مایع تغییر فیزیکی داده و از آن جا به مخزن دیگ‌های بخار بر می‌گردد.

لازم به ذکر است که اگر چه دیگ‌های بخار برای دریافت انرژی به برق یا انرژی الکتریکی نیاز ندارند، اما به یک پمپ الکتریکی برای تغذیه منبع آب نیازمند هستند.