خرید دیگ بخار جهت استفاده در بیمارستان

دیگ بخار صنعتی

خرید دیگ بخار جهت استفاده در بیمارستان

پیش از خرید بویلر بخار یا خرید دیگ بخار استاندارد، بهتر است اطلاعات کلی در رابطه با دیگ بخار یک تن، دیگ بخار دو تن، دیگ بخار پنج تن، دیگ بخار هشت تن و همچنین کاربرد دیگ بخار برای پرورش قارچ و کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی کسب کنید. در مقاله پیشرو به کاربرد دیگ بخار در بیمارستان‌ها پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

خرید دیگ بخار جهت استفاده در بیمارستان

پیش از خرید بویلر بخار یا خرید دیگ بخار استاندارد، بهتر است اطلاعات کلی در رابطه با دیگ بخار یک تن، دیگ بخار دو تن، دیگ بخار پنج تن، دیگ بخار هشت تن و همچنین کاربرد دیگ بخار برای پرورش قارچ و کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی کسب کنید.

به علاوه پیش از خرید دیگ بخار نیازمند آشنایی کافی با تجهیزات دیگ بخار، قیمت دیگ بخار دو تنی و قیمت دیگ روغن داغ هستید و پیش از خرید دیگ بخار باید بدانید که سازندگان دیگ بخار توانایی تولید انواعی از آن را از جمله دیگ بخار خشکشویی، دیگ بخار 2 تن، دیگ بخار 3 تن، دیگ بخار 5 تن، دیگ بخار 8 تن و دیگ بخار 10 بار را دارند.

بنابراین شما می‌توانید پس از آشنایی کافی با انواع دیگ‌های بخار نسبت به خرید دیگ بخار مورد نیاز خود اقدامات لازم را انجام دهید. در مقاله پیشرو به کاربرد دیگ بخار در بیمارستان‌ها پرداخته‌ایم. ولی اجازه دهید پیش از شرح کاربرد دیگ بخار، تعریفی مختصر از دیگ بخار را ارائه دهیم.

باید بدانید که دیگ بخار سیستمی است که آب به حالت فیزیکی مایع را با دریافت انرژی گرمایی، به آب به حالت فیزیکی گاز تبدیل می‌کند. به عبارتی آب را تبخیر می‌کند. لازم است بدانید که بخار آب حاصل، در صنایع مختلف از جمله در بیمارستان‌ها کاربرد فراوانی دارد.

دیگ بخار صنعتی
دیگ بخار صنعتی

کاربرد دیگ بخار در بیمارستان جهت خرید دیگ بخار

پیش از خرید دیگ بخار بهتر است اطلاعات خود را در خصوص کاربرد این سیستم در صنایع مختلف بالا ببرید. یکی از کاربردهای این سیستم در بیمارستان‌هاست.

باید بدانید که سیستم ذکر شده جهت انجام کارهای روزمره‌ای که در بیمارستان‌ها متداول است، کاربرد گسترده‌ای دارد. به نحوی که اگر این سیستم به هر دلیلی خاموش شود، شاید به جرأت بتوان گفت که این موضوع موجب تعطیلی کل بیمارستان شود.

به زبان ساده‌تر باید بگوییم که دیگ‌ بخار اجازه فعالیت‌های مختلفی را به بیمارستان‌ می‌دهد. برای مثال از بخار تولید شده دیگ‌های بخار، جهت گرم نمودن کل ساختمان بیمارستان مورد استفاده قرار می‎گیرد.

علاوه بر آن این بخار تولید شده توسط دیگ بخار، جهت گرم نمودن آب، شستشو نمودن کلیه لباسشویی‌های بیمارستان، نظافت کردن، ضد عفونی نمودن و همچنین در فعالیت‌های آشپزخانه بیمارستان ضروری و مهم است.

لازم به ذکر است در اکثر موارد، کلیه سیستم‌های مربوط به دیگ بخار را در یک محوطه مرکزی قرار می‌دهند و بخار تولید شده را از طریق خطوط لوله که در تمام بخش‌های بیمارستان انشعاب پیدا می‌کنند، منتقل می‌کنند. معمولا در بیمارستان‌ها یک الی دو سیستم دیگ بخار را جهت مطمئن شدن از تولید بخار کافی برای رفع نیازهای لاندری، گرمایشی و یا دیگر نیازهای بیمارستان مورد استفاده قرار می‌دهند.

فروش دیگ بخار
فروش دیگ بخار

استفاده از دیگ بخار جهت تأمین حرارت

از رایج‌ترین و مرسوم‌ترین استفاده‌های دیگ‌ بخار در تمام ساختمان‌ها من جمله کلیه بیمارستان‌ها، تأمین حرارت مورد نیاز آن‌ها می‌باشد.

بخار تولید شده توسط سیستم دیگ بخار توسط پمپ‌های مخصوص به تمام بیمارستان منتقل می‌شود تا کلیه کارکنان و بیماران را در سراسر طول روز گرم نگه دارد. به عبارتی این سیستم به عنوان سیستم گرمایشی فعالیت خواهد کرد.

استفاده از دیگ بخار جهت تأمین رطوبت

سیستم دیگ بخار در بیمارستان‎ها علاوه بر تأمین و تنظیم حرارت مورد نیاز بیمارستان، به منظور جلوگیری از رشد انواع به خصوصی از باکتری‌ها و قارچ‌ها، رطوبت مناسب و مورد نیاز بیمارستان را تأمین خواهد کرد.

البته باید بدانید که این میزان رطوبت مورد نیاز به شرایط بیمارستان بستگی دارد، چرا که بعضی از گونه‎های ویروسی من جمله آنفولانزا در محل‌هایی رشد کرده و بقای خود را حفظ می‎کنند که میزان رطوبت در این محل‌ها از میزان استاندارد آن بیش‌تر یا کم‌تر باشد. ولی باید بدانید که رطوبت مورد نیاز به طور نسبی باید 30% تا 60% باشد.

سختی گیر بویلر بخار
خرید دیگ بخار

استفاده از دیگ بخار جهت ضد عفونی کردن

استفاده گسترده از ابزار و وسایل پزشکی در انواع بیمارستان‎ها مرسوم و بدیهی می‌باشد. این استفاده در بیمارستان‌هایی که تعداد عمل جراحی بالایی را می‌پذیرند، بیش‌تر می‎باشد.

جهت استفاده از ظروف و ابزارآلات مورد نیاز جراحی بایستی آن‌ها را ضد عفونی نمود یا استریل کرد. استریل کردن وسایل مورد نیاز پزشکی توسط بویلرهای بخار از کاربردهای بسیار مهم دیگ‌های بخار می‌باشد.

دیگ‌های بخار پس از تولید بخار مورد نیاز، این بخار را از طریق یک پمپ مخصوص به دستگاه ضد عفونی کننده مخصوصی به نام اتوکلاو وارد می‌کند.

این دستگاه که معمولا در اتاق جراحی یا آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‎گیرد بخار آمده را جهت از بین بردن باکتری‌ها و میکروب‌های موجود بر روی ابزار پزشکی مورد استفاده قرار می‌دهد.

استفاده از دیگ بخار در خشک شویی

اتاق لاندری موجود در بیمارستان‌ها بخشی است که روزانه انبوهی از ملحفه، حوله، ظروف و لباس بیماران به آن جا جهت شستشوی کامل منتقل می‎شود تا نسبت به از بین بردن کلیه میکروب‌ها اطمینان حاصل شود.

دیگ‌های بخار وظیفه تأمین آب گرم و بخار مورد نیازی که در اتاق لاندری بیمارستان مورد استفاده گسترده قرار می‎گیرد را بر عهده دارد. جالب است بدانید که به طور معمول اتاق لاندری، دیگ بخار مختص خود را جهت تأمین آب گرم و بخار مورد نیاز خود را دارد.

استفاده از دیگ بخار در آشپزخانه بیمارستان

همانطور که کاربرد دیگ بخار در اتاق لاندری بسیار زیاد و گسترده بود، این سیستم در بخش آشپزخانه بیمارستان‌ها نیز کاربرد فراوانی دارد. باید بدانید که فعالیت آشپزخانه بیمارستان و کلیه کارکنان و پرسنل آن، جهت تأمین غذای مورد نیاز برای اکثر کارکنان، مراجعه کنندگان و از همه مهم‌تر برای خیل عظیمی از بیماران بستری شده می‎باشد.

بدیهی است که انجام پخت و پز و کلیه امور مربوط به آن، نیازمند مقدار زیادی آب داغ و گرم می‌باشد. در آشپزخانه بیمارستان علاوه بر پخت و پز، امور دیگری نظیر شستشو و تمیز کردن کلیه ظروف استفاده شده نیز انجام می‎شود که انجام این امور نیز نیاز به استفاده از آب گرم زیادی دارد. دیگ‌های بخار کلیه نیازهای آشپزخانه بیمارستان را برطرف می‌کنند و نقش مهمی را در بهداشت بیمارستان را بر عهده دارند.

جمع بندی

همانطور که گفته شد، کاربرد دیگ بخار در بیمارستان‌ها بسیار زیاد و حیاتی می‌باشد. اگر قصد خرید دیگ بخار را دارید، به شما توصیه می‌کنیم خرید خود را از تولیدی‌هایی انجام دهید که محصولات استاندارد و با کیفیت را عرضه می‌کنند.