خرید دیگ بخار برای صنایع غذایی

خرید دیگ بخار

خرید دیگ بخار برای صنایع غذایی

پیش از خرید دیگ بخار استاندارد یا پیش از خرید بویلر بخار بایستی اطلاعات کلی خود را در خصوص قیمت دیگ بخار، قیمت دیگ روغن داغ و نیز قیمت دیگ بخار یک تن، دیگ بخار دو تنی، دیگ بخار هشت تن و دیگ بخار پنج تن بالا ببرید. در مقاله پیشرو در خصوص کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی صحبت کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

 خرید دیگ بخار برای صنایع غذایی

 

اهمیت دیگ بخار در صنایع مختلف بر کسی پوشیده نیست. اما به راستی کاربرد این سیستم به چه صورت می‌باشد و پیش از خرید دیگ بخار بایستی چه اطلاعاتی در خصوص این سیستم پرکاربرد داشته باشیم؟

باید بدانید که پیش از خرید دیگ بخار استاندارد یا پیش از خرید بویلر بخار بایستی اطلاعات کلی خود را در خصوص قیمت دیگ بخار، قیمت دیگ روغن داغ و نیز قیمت دیگ بخار یک تن، دیگ بخار دو تنی، دیگ بخار هشت تن و دیگ بخار پنج تن بالا ببرید.

باید بدانید که علاوه بر موارد ذکر شده بایستی اطلاعات و آگاهی خود را در خصوص تفکر سازندگان دیگ بخار هنگام تولید تجهیزات دیگ بخار، دیگ بخار 2 تن، دیگ بخار 3 تن، دیگ بخار 5 تن، دیگ بخار 8 تن و دیگ بخار 10 بار بالا ببرید تا بتوانید با آگاهی کامل نسبت به خرید دیگ بخار اقدام کنید.

باید بدانید که دیگ‌های بخار کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارند. بنابراین پیش از خرید دیگ بخار و راه اندازی کسب و کار خود بهتر است در خصوص کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی، کاربرد دیگ بخار خشکشویی و نیز کاربرد دیگ بخار برای پرورش قارچ تحقیق کرده و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

کارکرد کلی دیگ بخار به این صورت است که قابلیت تولید بخار آب را از آب مایع را داشته و به طور کلی می‌تواند آب را تبخیر کند.

صنعتگران از بخار تولید شده در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی استفاده می‌کنند. در مقاله پیشرو در خصوص کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی بحث کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی جهت خرید دیگ بخار

گستردگی کاربرد دیگ‌های بخار به خصوص دیگ‌های فایر تیوب در صنایع غذایی بسیار زیاد بوده و از بخار تولید شده آن‌ها در مراحل مختلف پخت، گرمایش، استریلیزه کردن، رطوبت دهی، شست و شو، تخمیر و خشک کردن استفاده می‌کنند.

به دلیل این که بخار تولید شده از ظرفیت گرمایی خوبی برخوردار بوده و این بخار به راحتی و سهولت منتقل می‌شود، استفاده از دیگ بخار در صنایع غذایی به نسبت سایر روش‌ها کاربرد گسترده‌تری دارد.

خرید دیگ بخار
خرید دیگ بخار

کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی مختلف

در صنایع غذایی از بخار تولید شده در دیگ بخار برای ایجاد رطوبت، استریلیزاسیون و حرارت در این صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توان گفت که بویلر بخار در ساخت و تولید فرآورده‌های ذکر شده زیر کاربرد گسترده‌ای دارد:

  • تولید فرآورده‌های لبنی
  • تولید سس و رب گوجه فرنگی
  • تولید گیاهان گلخانه‌ای
  • تولید کلوچه و کیک
  • پرورش قارچ
  • تولید قند
  • تولید انواع نوشیدنی‌ها

کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی بخش لبنی

در صنایع غذایی در بخش لبنی از بخار تولید شده توسط دیگ بخار جهت تولید حرارت مورد نیاز جهت پاستوریزاسیون و استریلاسیون مواد لبنی مورد استفاده قرار می‌دهند.

علاوه بر موارد ذکر شده بخار تولید شده در تولید شیر خشک و همچنین شستن ظروف کاربرد دارد. به عبارتی می‌توان به جرأت گفت که بخار تولید شده توسط دیگ بخار کاربرد فراوانی در این صنعت دارد.

دیگ بخار برای لبنیات
دیگ بخار برای لبنیات

کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی بخش تولید رب و سس گوجه فرنگی

دیگ‌های بخار در بخش تولید رب و سس گوجه فرنگی صنایع غذایی، کاربرد گسترده‌ای دارند که از این کاربردها می‌توان به تولید حرارت مورد نیاز جهت پخت رب و تولید سس گوجه فرنگی اشاره کرد. جالب است بدانید که در برخی موارد به منظور جدا کردن پوست گوجه فرنگی در ابتدای کار آن‌ها را در برابر بخار آب قرار می‌دهند.

کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی بخش تولید گیاهان گلخانه‌ای

دیگ‌های بخار در گلخانه‌ها نیز از کاربرد گسترده‌ای برخوردار هستند. برای مثال در این بخش از صنایع غذایی به منظور تولید گرما و رطوبت مورد نیاز از بخار تولید شده توسط بویلر بخار استفاده می‌کنند.

چرا که رطوبت و گرمای تولید شده توسط این سیستم در پیشبرد فرآیند تولید و پرورش گیاهان مختلف تأثیری شگرف دارد. مجموعه کاربردهای دیگ بخار در گلخانه‌ها از جمله آفت کشی به وسیله بخار تولید شده توسط آن موجب شده تا دیگ بخار را به عنوان قلب و مرکز گلخانه‌ها بنامند.

قیمت دیگ بخار ۲ تنی
قیمت دیگ بخار ۲ تنی

کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی بخش تولید کیک و کلوچه

در بخش تولید کیک و کلوچه نیز مانند تولید سایر فرآورده‌ها جهت پخت و شستشو، از بخار تولید شده توسط دیگ بخار استفاده می‌کنند.

همچنین در این صنایع جهت رقیق یا غلیظ نمودن مایع شکلات نیز از دیگ بخار استفاده می‌کنند. علاوه بر آن در تولید این فرآورده‌ها جهت ترد نمودن و مزه دادن به کلوچه و کیک از بخار تولید شده توسط دیگ بخار، برای بخار پز نمودن آن‌ها استفاده می‌کنند.

کاربرد بویلر در صنایع غذایی بخش تولید قارچ

در بخش تولید قارچ و به منظور تأمین حرارت و رطوبت مورد نیاز از بخار تولید شده توسط بویلر بخار استفاده می‌کنند. دیگ‌های بخار در این بخش از صنایع غذایی با توجه به ظرفیت واحد تولیدی، متغیر می‌باشند و از آن‌ها جهت از بین بردن باکتری‌ها و ضد عفونی کردن لوازم استفاده می‌کنند.

کاربرد بویلر در صنایع غذایی بخش تولید قند و نبات

در بخش تولید قند و به منظور رقیق یا غلیظ نمودن شربت قند که متشکل از شکر و آب است، از بخار تولید شده توسط دیگ بخار استفاده می‌کنند. همچنین بخار تولید شده در جهت حرارت دهی و متبلور سازی در این بخش تولیدی استفاده می‌کنند.

همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم، از بخار تولید شده توسط دیگ بخار در مجموعه صنایع غذایی به منظور گرمادهی، رطوبت دهی، پختن و ضدعفونی کردن استفاده می‌کنند. چنانچه قصد راه اندازی کسب و کار خود در حوزه صنایع غذایی دارید، باید بدانید که تهیه و استفاده از دیگ بخار امری ضروری بوده و بایستی نسبت به تهیه آن اقدامات لازم را انجام دهید.

دیگ بخار قند و نبات
دیگ بخار قند و نبات

مزیت استفاده از دیگ بخار به جای دیگ روغن داغ در صنایع غذایی

در چند مورد مزیت‌های دیگ بخار نسبت به دیگ روغن داغ در صنایع غذایی بیش‌تر بوده و توصیه ما به شما جهت راه اندازی کسب وکارتان استفاده از دیگ‌های بخار یا بویلر بخار می‌باشد.

باید بدانید که استفاده از دیگ بخار هزینه بهره برداری را پایین آورده و انرژی حرارتی بخار تولید شده بالاست.

در این روش بخار تولید شده از تراکم پایینی برخوردار بوده و سرعت جا به جایی آن نیز به نسبت دیگ روغن داغ بیش‌تر است. به علاوه استفاده از دیگ بخار به معنای عدم نیاز به پمپ به منظور پمپاژ روغن است.