قیمت دیگ بخار خشکشویی

دیگ بخار خشکشویی

قیمت دیگ بخار خشکشویی

امروزه کسب و کارهای زیادی وجود دارند که جهت پیشبرد وظایف خود مجبور به خرید دیگ بخار خشکشویی و استفاده از آن شده‌اند. مدیران اجرایی این دسته از مشاغل پیش از خرید دیگ بخار خشکشویی یا سایر دیگ‌های بخار، بایستی اطلاعات خود را در خصوص قیمت دیگ بخار خشکشویی و قیمت دیگ روغن داغ بالا ببرند. در مقاله پیشرو در خصوص دیگ بخار خشکشویی صحبت کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

دیگ بخار خشکشویی ( اتو بخار )

دیگ بخار خشکشویی
دیگ بخار خشکشویی

امروزه کسب و کار‎های زیادی وجود دارند. که جهت پیشبرد وظایف خود مجبور به خرید دیگ بخار خشکشویی و استفاده از آن شده‌اند.

مدیران اجرایی این دسته از مشاغل پیش از خرید بویلر خشکشویی یا سایر دیگ‌های بخار، بایستی اطلاعات خود را در خصوص قیمت دیگ بخار خشکشویی و قیمت دیگ روغن داغ بالا ببرند. چرا که اهمیت اطلاع از قیمت دقیق هر محصولی بر کسی پوشیده نیست.

اگر بخواهیم تعریفی مختصر از دیگ بخار داشته باشیم، باید بگوییم که وظیفه دیگ‌های بخار اعم از دیگ بخار 2 تن، دیگ بخار 3 تن، دیگ بخار 5 تن ، دیگ بخار 8 تن و دیگ بخار 10 بار این است که آب مایع را با دریافت انرژی گرمایی زیاد به بخار آب تبدیل کنند. که از این بخار آب در صنایع مختلف استفاده فراوانی می‌شود.

سازندگان دیگ بخار این محصول ارزشمند را در انواع مختلفی از دیگ بخار یک تن، دیگ بخار دو تنی، دیگ بخار هشت تن و دیگ بخار پنج تن تولید و روانه بازار می‌کنند.

پیش از خرید بویلر بخار، توصیه می‌کنیم که آگاهی کامل خود را در خصوص کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی، تجهیزات دیگ بخار و کاربردهای دیگ بخار برای پرورش قارچ بالا ببرید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

دیگ بخار خشکشویی‌ چیست؟

دیگ بخار خشکشویی متشکل از محفظه‌ای از جنس فولاد می‌باشد. که در این محفظه آب به صورت مایع با دریافت انرژی گرمایی به آب به حالت بخار تبدیل می‌شود.

از این بخار تولید شده برای استفاده در خشکشویی‌ها بهره می‌برند. اگر قصد خرید دیگ بخار خشکشویی را دارید، جالب است بدانید که نوع سوختی که این مدل دیگ بخار مصرف می‌کند را می‌توانید خودتان تعیین کنید و تصمیم خود را با فروشنده در میان بگذارید.

برای مثال اگر بخواهید که سوخت مصرفی دیگ بخار خشکشویی از نوع گازوئیل باشد، فروشنده این موضوع را با بخش تولیدی در میان می‌گذارد و در آخر مشعل گازوئیل سوز را در دیگ بخار مورد نظر شما تعبیه می‌کنند. از انواع دیگر سوخت‌هایی که دیگ بخار خشکشویی می‌تواند استفاده کند می‌توان به برق، نفت، زغال سنگ، مازوت و گاز طبیعی اشاره کرد.

در خشکشویی‌ها علاوه بر دیگ بخار ، از تجهیزات دیگری نظیر اتو پرسی، لباس شویی و خشک کن صنعتی استفاده می‌کنند.

به یاد داشته باشید که برای خرید هر محصولی جهت راه اندازی هر کسب و کاری از جمله خشکشویی بهتر است که، حتی با صرف هزینه بیش‌تر، محصولاتی با کیفیت‌تر خریداری کنید تا این محصولات شما را در آینده متحمل زحمت در خصوص پرداخت هزینه جهت تعمیر و نگهداری نکنند.

قیمت دیگ بخار خشکشویی
قیمت دیگ بخار خشکشویی

کاربرد و استفاده دیگ بخار خشکشویی

از بخار تولید شده دیگ‌های بخار در خشکشویی، جهت تمیز نمودن و همچنین خشک نمودن انواع لباس‌ها استفاده می‌کنند. همچنین بخار تولید شده توسط دیگ بخار، در کنار دیگر تجهیزات خشکشویی من جمله اتو، موجب صاف شدن البسه می‌شود. به علاوه این بخار موجب استریل شدن و ضدعفونی لباس‌ها نیز می‌شود.

 

کاربردهای دیگ بخار در خشکشویی بسیار زیاد بوده و قابلیت سازگاری با سایر تجهیزات موجود در خشکشویی را نیز دارند. برای مثال دیگ بخار توانایی تولید بخار مرطوب و بخار خشکی که مورد نیاز اتوی بخار است را دارد. سوپرهیت یا بخار خشک به بخاری گفته می‌شود که مقدار رطوبت موجود در آن از 5% کم‌تر باشد. همچنین از بخار تولید شده توسط دیگ بخار در جهت گرم نمودن تجهیزات مرتبط با شستشو استفاده می‌کنند.

 

قطعات و تجهیزات جانبی دیگ بخار در خشکشویی‌

لوازم و تجهیزات جانبی دیگ‌های بخار مورد استفاده در خشکشویی‌ها شامل پمپ، سختی گیر و مشعل می‌باشد. که تعداد و نوع این تجهیزات با توجه به کاربرد آن در خشکشویی و ظرفیت آن متفاوت خواهد بود.

از قطعات تشکیل دهنده دیگ‌های بخاری که در خشکشویی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توان به مشعل، لول کنترل، آب نما یا اندازه گیر مقدار آب، پمپ، شیر اطمینان، پرشر سوئیچ، سختی گیر، مانومتر و شمع دیگ بخار اشاره کرد.

لازم است بدانید که قطعات به کار رفته در دیگ‌های بخار مورد استفاده در خشکشویی‌ها، ارتباط مستقیمی با افزایش یا کاهش قیمت دیگ بخار دارد. بنابراین هنگام خرید دیگ‌های بخار از با کیفیت بودن قطعات به کار رفته در آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

کاربرد دیگ بخار در خشکشویی
کاربرد دیگ بخار در خشکشویی

نحوه انتخاب دیگ بخار مناسب خشکشویی

اولین موضوعی که هنگام انتخاب دیگ بخار مناسب خشکشویی بایستی مدنظرتان قرار بگیرد، ظرفیت دیگ بخار است. ظرفیت دیگ بخار مناسب را با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می‌کنند. به این صورت که ظرفیت ذکر شده را با توجه به میزان گرمایی می‌سنجند. که در مراحل مختلف و متفاوت اتوکشی و شستشو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین ظرفیت را با توجه به میزان گرمایی که برای استفاده در سیستم لوله کشی پیش بینی شده است. نیز تعیین می‌کنند. علاوه بر موارد ذکر شده مقدار بخاری که مورد نیاز خشکشویی است. نیز بایستی جهت تعیین ظرفیت دیگ بخار مد نظر قرار بگیرد.

علاوه بر تعیین ظرفیت دیگ بخار به عنوان یک پارامتر مهم جهت انتخاب دیگ بخار، بایستی پارمتر‌های مهم دیگری نظیر فشار بخار تولید شده، درجه حرارت و غیره را نیز مد نظر خودتان قرار دهید. بررسی و مشخص کردن کارایی دیگ بخار نیز از موارد مهمی است که بایستی هنگام انتخاب دیگ بخار مدنظرتان قرار دهید.

تعیین و مشخص کردن بازده و کارایی دیگ بخار مورد نیاز خشکشویی از موارد مهمی است. که باید در انتخاب دیگ بخار به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، چرا که این موضوع رابطه مستقیمی با هزینه‌ای که قرار است پرداخت کنید دارد. فراموش نکنید که هنگام انتخاب دیگ مناسب جهت استفاده در دیگ بخار به کیفیت تولید فشار و همچنین به کیفیت بخار خروجی آن توجه ویژه داشته باشید.

چنانچه قصد راه اندازی خشکشویی در ابعاد و ظرفیت زیاد دارید، انتخاب 2 نوع دیگ بخار به نظر کافی می‌آید و توصیه ما به شما جهت مدیریت تجهیزات و ابزارآلات به کار رفته در آن‌ها این است که دیگ‌های بخاری را انتخاب کنید که مشابه یکدیگر باشند.

به عنوان نکته‌ی آخر خاطر نشان می‌کنیم که هیچ گاه ایمنی و کیفیت دیگ بخار استاندارد را فدای قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن آن نکنید. چرا که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و خرید دیگ‌های بخار بی کیفیت و ارزان، برای شما هزینه‌های زیادی را در دراز مدت به ارمغان خواهد آورد.